Americký klusák

18. června 2008 v 21:06 | Mikalk@→Webmaster |  Plemena
POPIS PLEMENE:
Výška:142,5 - 162,5 cm
Zbarvení:Všechny základní barvy,především hnědá,tmavě hnědá,černá a ryzá.

Stavba těla:Americký klusák(Standardbred)je mohutně stavěný kůň,poněkud méně ušlechtilý a souladný než plnokrevník,s delším tělem a kratšíma nohama.Plece jsou dlouhé a šikmé a kříž vždy vysoký.
ZAJÍMAVOST:Jedním z největších klusáků všech dob pocházejících z tohoto plemene,a koněm,který obnovil upadající zájem o závody v sulce,byl bělouš Greyhound,který v roce 1938 zaklusal míli za 1:55,25,což byl rekord,který nebyl překonán celých 31 let.Mobilní startovací boxy,které byly zavedeny v roce1946,vyloučily časově ztrátové stary a spolu se zlepšenými povrchy dostihových drah přispěly ke zkrácení časů klusáků i mimochodníků.
Víte, že?
Klusáci dokáží v plné rychlosti udělat jeden krok dlouhý 6 m!
Vzhled:Americký klusák je nižší a delší než anglický, má poněkud hrubší hlavu a kohoutek nižší než záď. Nohy jsou pevné a kopyta "ocelově tvrdá". Velikost se pohybuje kolem 155 cm, obvod hrudi měří asi 180 cm. Hmotnost těla nemá přesáhnout 500 kg. Chod je velmi přímý, dlouhý a vydatný. Povoleny jsou všechny čisté barvy, nejčastěji se vyskytují hnědáci, vraníci a ryzáci. Americký klusák je kůň ryze sportovní. V Americe je klusácký sport neobyčejně oblíbený a tito koně se vyvážejí do celého světa. Využívají se k zvyšování rychlosti jiných klusáckých plemen. V chovu se vše podřizuje výkonu, exteriér není při posuzování koně významný.
Video:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama